Як розшифрувати маркування вікна ПВХ?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як розшифрувати маркування вікна ПВХ?Отже, ви прийняли рішення про заміну дерев'яних рам на вікна ПВХ. Потім ви знайшли компанію, яка готова виготовити конструкції, доставити їх до вас додому і виконати монтаж вікон. Вже на стадії проведення замірів і підписання документів ви можете зустріти незрозумілі для обивателя абревіатури, якими прийнято позначати віконно-дверні конструкції. Щоб не зіткнутися з неприємними сюрпризами, слід вникнути в нюанси їх маркування.

Чисельник і знаменник

«Класичне» маркування вікна ПВХ схоже на математичний дріб з довгим чисельником і знаменником. Верхня частина дробу - чисельник - містить інформацію про тип виробу, конструктивні особливості і типорозміри. У знаменнику позначені експлуатаційні характеристики, про які ми розповімо нижче.

Деякі виробники вказують класи за експлуатаційними характеристиками не в маркуванні, а у вигляді окремого опису - в паспорті виробу, проектній документації або в договорі на поставку. Це не є порушенням, оскільки ДСТУ 23166-99, відповідно з яким маркують вікна і балконні дверні блоки, допускає застосування описів замість вказівки класів у знаменнику.

Якщо ви зараз перегортаєте документи на проектування та монтаж вікон, але не знаходите в паперах позначення або опису класів, це означає, що замовлений вами виріб має мінімальні значення експлуатаційних параметрів.

Як дешифрувати чисельник?

Перша літера в чисельнику - вид виробу. Звичайні ПВХ-вікна маркуються літерою «О», балконні дверні блоки - літерою «Б».

Друга позиція - позначення матеріалу: П відповідає ПВХ, А - алюмінію, Д - деревині.

Потім вказується тип конструкції: частіше за все, це абревіатура ОСП, що розшифровується як «конструкція одинарна зі склопакетами», або ж Р3СП - «роздільна конструкція з 3-ма склопакетами». Відсутність букв СП означає, що вироби оснащуються не склопакетами (СП), а листовим склом - монтаж вікон даного типу прийнятний лише для «легкого» скління.

В чисельнику вказують і габарити в дециметрах; наприклад, 30 - 15 (довжина і ширина відповідно).

Останні літери - це варіант виконання, де зустрічаються літери Ф (кватирки), Фр (фрамуги), ПО (поворотно-відкидні), а також літери П і Л (правого і лівого виконання у напрямку відкривання).

Як дешифрувати знаменник або опис?

У знаменнику все простіше: класи за експлуатаційними характеристиками вказуються через дефіс. Перше поєднання - клас по опору теплопередачі. Всього їх 10 (А1, А2 ... Д1, Д2), де А1 - клас з найвищим показником, фактично - самі «теплі» вікна ПВХ . Другим вказують показник повітро-, водопроникності (А-Д); третім - звукоізоляційні характеристики. Тут, знову ж таки, конструкції з найкращими показниками позначаються як клас А. Це - самі «тихі» пластикові вікна, здатні ефективно «обеззвучити» приміщення.

В кінці знаменника вказують класність вироби (А-Д) по світлопроникності і опором вітровим навантаженням. У маркуванні морозостійких конструкцій, здатних протистояти екстремально низьких температур, присутня літера М.

Як перевірити відповідність виробу вашому замовленню?

Щоб уникнути непорозумінь, рекомендуємо уважно знайомитися з маркуванням та кресленнями до замовлення конструкції - потім, коли виріб буде виготовлено та доставлено, щось змінити буде пізно. Якщо помилка виникла не з вашої вини, що підтверджується документально, сміливо вимагайте виправлення недоліків або повернення грошей - ви маєте на це повне право!

Як попередити помилки при замовленні вікна ПВХ?

Даний матеріал адресований людям, що керуються принципом «довіряй, але перевіряй»; тим, хто схильний до ризику, замовляючи монтаж вікон в невідомих компаніях. Клієнтам серйозних підприємств можна не побоюватися проблем з боку виконавця: солідні фірми не зацікавлені в тому, щоб навмисно обдурити вас. Тим не менш, як і в будь-який іншій діяльності, тут може спрацювати горезвісний «людський фактор». Приміром, неуважний замірник може вас неправильно зрозуміти або помилково тлумачити ваші слова.

Імовірність зустрічі з подібними явищами надзвичайно низька при співпраці з серйозними компаніями, більше того, побоюючись за власну репутацію, такі компанії готові йти на будь-які компроміси в догоду вам, своєму клієнту. Відповідь на питання «Як уникнути обману і помилок?» Простий: не варто ризикувати, довіряючи відповідальну роботу неперевіреними виконавцям. Удавана економія може обернутися великим розчаруванням і такими ж великими збитками.


Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Навіщо сім'ї фінансовий договір?

Навіщо сім'ї фінансовий договір?

Коли мене запитують про те, з якими проблемами найчастіше приходять...

Як правильно поливати рослини

Як правильно поливати рослини

Правильний полив є запорукою гарного росту і цвітіння рослини, тому...

Суші дітям. «За» чи «Проти»?

Суші дітям. «За» чи «Проти»?

На жіночих форумах постійно спалахують словесні перепалки на тему: давати...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява яких в будинку завжди неприємна....

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як правильно виростити канни...

Як правильно виростити канни...

Шикарна, розкішна, горда і незрівнянно...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...

Як садити часник в домашніх умов…

Як садити часник в домашніх умовах

Любому дачнику відомо, що часник...

Що потрібно помідорам? Як правил…

Що потрібно помідорам? Як правильно вирощувати

Що потрібно, щоб отримувати стабільні...

Як позбутися від іржі? Як вивест…

Як позбутися від іржі? Як вивести іржу з одягу, з сантехніки?

Виключити появу іржі практично неможливо....

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...