Вибір системи опалення для приватного будинку

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)
Вибір системи опаленняПерш ніж відповісти на питання «Яке опалення краще для приватного будинку?», варто розібратися в особливостях різних систем. Головні критерії вибору - це максимальна тепловіддача при мінімальних витратах, безпека і зручність.  У статті експерти по опаленню зі Львова https://opalennya.lviv.ua/ розкажуть про класифікацію систем опалення, розберуть плюси і мінуси кожного виду і, сподіваємося, допоможуть вибрати краще опалення для приватного будинку.

Як влаштована система опалення в приватному будинку

Як виглядає центральне опалення, представляють всі, а от про автономну систему опалення для приватного будинку мало хто знає. Існують різні способи забезпечити свій будинок теплом. По-перше, в кожній з них є котел. Це закритий металевий посуд, в якому теплоносій нагрівається до певної температури і подається в труби. Котли розрізняються за типом використовуваного пального: твердопаливні, рідкопаливні (дизельні), газові, електричні. По-друге, кожна має на увазі систему труб, по яких нагрітий теплоносій циркулює і передається до опалювальних приладів: радіаторів, конвекторів, теплим полам і іншим.

Винятком може бути опалення за допомогою електрики: замість установки повноцінної системи з трубами власник, наприклад, вважає за краще купити кілька обігрівачів і обладнати теплі підлоги, що працюють безпосередньо від електроенергії.

Як вже було сказано, для нагріву теплоносія може бути використано різне пальне, від його типу частково залежить і будова системи опалення. Наприклад, для дизеля потрібна окрема котельня, оскільки бак з паливом у своєму розпорядженні в приміщенні поряд з котлом (крім того, в цьому місці завжди погано пахне і збирається бруд). У випадку з газовою системою резервуар встановлюється поза домом (під землею або на поверхні), а від нього прокладаються труби, які можуть бути приєднані не тільки до котла, а й до плити на кухні.

Види опалення для будинку

Найбільш поширеним видом опалення в приватному будинку є водяне. Нагріті до 40-95 ° C вода або антифриз циркулюють в замкнутому контурі, розведеному в різні кінці будинку. Поступивша в батареї рідина повільно остигає, віддаючи тепло, після чого насоси циркуляції подають рідину назад в котел. Для контролю тиску в закритих системах водяного опалення застосовується розширювальний бак, куди надходить надлишок рідини, яка збільшилася в обсязі при нагріванні.
Переваги водяного опалення в приватному будинку:
 • простота і надійність за рахунок малого числа елементів;
 • довгий термін служби сталевих теплопроводів - до 25 років.
недоліки:
 • чистка і догляд за радіаторами, вимоги до складу теплоносія;
 • ймовірність замерзання рідини і пошкодження трубопроводу в морози, якщо система перестане працювати.
Парове опалення за принципом схоже з водяним, але в теплопроводах циркулює не рідина, а гаряча пара. Поступово в радіатори, він конденсується і забирається насосом назад в котел. Основним перевагою парового опалення в приватному будинку є швидке нагрівання: тепловіддача пари при конденсації вище, ніж у води при охолодженні.

Але є і недоліки:
 • нагрів радіаторів до 130 ° C, а значить, ризик обпектися (проте цей недолік можна усунути, встановивши спеціальні сітки);
 • трудомісткий монтаж;
 • шум при заповненні контурів паром;
 • відсутність можливості плавно регулювати температуру.
Зараз набирає популярність інший тип - повітряне опалення. Нагріте повітря подається вентилятором по воздуховодам в приміщення і після охолодження «забирається» по зворотних воздуховодам до теплообмінника, після чого цикл повторюється. Температура в будинку підтримується термостатом.

Переваги повітряного опалення в приватному будинку:
 • доступність теплоносія і швидке нагрівання;
 • безпека - немає ризику обпектися об радіатори, виключена витік труб;
 • можливість створити ізольовану вентиляцію в будинку (якщо, наприклад, мешканці страждають захворюваннями легенів або в районі повітря сильно забруднене).
Недоліки:
 • висока вартість установки, складне проектування та монтаж. Повітряне опалення розраховують при будівництві будинку, щоб закласти простір для повітропроводів і нагрівача, в іншому випадку доводиться проводити об'ємні будівельні роботи і «перекроювати» будинок;
 • шум і протяги, пересушене повітря.

Останнім часом в Україні також з'являється все більше рішень для часткового і повного (якщо дозволяє клімат) опалення будинку за допомогою «зеленої» енергії: сонячної, вітряної та геотермальної. Основним мінусом всіх трьох варіантів є, як правило, низький ККД: часто доводиться комбінувати дані системи з іншими типами опалення. А у випадку з сонячною і вітряною все ще складніше: вони нестабільні, так як безпосередньо залежать від погодних умов.

Оптимальною системою опалення для приватного будинку в умовах України вважається газова: газовий котел екологічний і вимагає великих витрат тільки при установці, а експлуатація системи обходиться недорого. При цьому важливо уважно підійти до вибору майстів: варто звертатися тільки до професіоналів - з великим досвідом і позитивною репутацією.

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Правила етикету за столом

Правила етикету за столом

Всі знають, що «хлібосольні господарі» не тільки хліб і сіль...

Як вибрати меблі на кухню

Як вибрати меблі на кухню

Кухня - серце кожного будинку. І будь-якій господині хочеться, щоб...

Як вибрати фасад для кухні

Як вибрати фасад для кухні

При ремонті кухні, звичайно ж, всі намагаються купити кухню найвищої...

Вибираємо меблі до квартири правильно

Вибираємо меблі до квартири правильно

Купівля меблів вимагає від покупця як особливої ​​уваги, так і...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...