Як навчити дітей гідно вирішувати конфлікти з однолітками...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як навчити дітей гідно вирішувати конфлікти з однолітками...Діти схильні до конфліктів один з одним дуже швидко і просто, для них це так само природно, як дихання. Батькам, які мають більше однієї дитини, або професіоналам, що працюють з дітьми, буває складно зрозуміти, що робити, коли діти б'ються за іграшку або сваряться через те, хто сяде на це конкретне місце або вийде у двері першим. 

Але є кілька простих кроків, які насправді навчать дітей вирішувати конфлікти між ними доречним чином, зрештою, в будинку буде менше криків і сліз. Найчастіше з дітьми достатньо просто серйозно, по-дорослому поговорити, і це вже принесе значні результати, але якщо ви ще й зробите це грамотно, то зможете закласти чергову сходинку до майбутньої дійсно зрілої особистості дитини.

1. Усвідомлення почуттів, як таких - як невід'ємної складової людського спілкування, - і визнання наявності та важливості своїх і чужих почуттів. Коли діти б'ються через щось, часто в процесі залучено дуже багато емоцій. Коли діти засмучені, перш за все, визнайте цей факт, сказавши: «Я прекрасно бачу, що ви обоє дуже сердиті з цього приводу». Як найчастіше буває і з дорослими, діти хочуть, щоб їхні почуття підтвердили, визнали. Якщо ми почнемо говорити: «Припини плакати» або «Тихо», ми тільки погіршимо ситуацію, ще більше розсердивши або образивши дитину. А діти відчувають все набагато сильніше дорослих, у них ще не встигла вирости «товста шкура». Далі, логічне обгрунтування почуттів дитини допоможе їй / йому почати заспокоюватися, оскільки вони побачать і дізнаються, що їх розуміють. Логічне ж і не менш серйозне обгрунтування почуттів іншої дитини, допоможе почати розуміти, що конфлікт виник не на порожньому місці, і має під собою серйозні підстави - що все не так просто, як банальне суперництво. Так діти починають розуміти, що вони не одні в цьому світі.

2. Детально опишіть проблему. Як тільки діти трохи заспокояться, і початкова злість з приводу ситуації стихне, ви можете попросити їх пояснити, в чому проблема. Завжди тримайте в голові той факт, що діти часто не будуть в змозі сказати вам, що не так, поки вони не заспокоїлись. Коли дитина, або людина будь-якого віку, якщо вже на те пішло, зла, йому / їй дуже складно думати як слід, так що почекайте, поки діти заспокояться, перш ніж, переходити до даного кроку.

Як ви напевно пам'ятаєте, висловлена ​​проблема найчастіше здається дурною, не вартою скандалу або перестає бути проблемою в принципі, тому що це дозволяє об'єктивно поглянути на речі. Коли діти пояснять проблему, повторіть її, але вже своїми словами - без акцентів, перебільшення або повчання (тоном або словесно), просто зробіть переказ. «Таким чином, проблема в тому, що ви обоє хочете пограти з вантажівкою?» Потім попросіть обох дітей підтвердити, що проблема саме в цьому.

3. Запропонуйте своє вирішення проблеми. Постарайтеся уникати банальностей на кшталт «ти пограєш з ведмедиком зараз, а ти потім», тому що це зовсім не рішення: обидві дитини хочуть іграшку зараз, а не потім, тим більше що другий образиться, що він грає після, а не до першого . Так у дітей залишиться відчуття того, що дорослі не вважають їх проблему проблемою, а, як уже ми розібрали вище, невизнання почуттів дітей веде до збільшення злості і наступного разу бійка через іграшки може прийняти ще більш експресивний характер, т. к. ви тут аж двічі підлили масла у вогонь.

Залежно від віку дитини (маленьким дітям може знадобитися більше допомоги дорослих, ніж підліткам), точно так же запитаєте: «Що нам з цим робити?» Ви можете запропонувати свою! Ідею! (Не дати вказівку до дій, а саме висловити ідею). Більш дорослі діти почнуть висувати свої рішення. Наприклад, перша дитина говорить: «Як щодо того, щоб я пограв з червоним вантажівкою, а він пограв з блакитною?» (До речі, даний варіант спрацює тільки в тому випадку, якщо обидві вантажівки майже нічим не відрізняються, крім кольору, або якщо в загальній грі діти зможуть використовувати відразу обидві іграшки, взаємодіючи один з одним).

Після цього ви запитуєте в іншої дитини «Ти згоден з таким рішенням?» Пам'ятайте, що обидві дитини повинні повністю і щиро погодитися з потенційним результатом ситуації, інакше хтось із них затаїть образу, або, ще гірше, у неї / нього почнуть формуватися комплекси. Не тисніть своїм авторитетом, розбираючи можливе рішення, і не давайте більш жвавій дитині тиснути на більш слабкого. Зрозумійте і те, що принести одному з дітей колекційну машинку зі свого кабінету, з якою ніколи не давали грати - це теж не вирішення проблеми, так ви знову тільки значно її посилите.


Продовжуйте запитувати і пропонувати різні рішення, шукати шляхи, при яких обидві головні дійові особи спору залишаться задоволені. І знову, і знову - покажіть, що ви сприймаєте їх проблему серйозно. Якщо вони занадто малі і не готові висувати власні ідеї, ви пропонуєте свої - до тих пір, поки обидві дитини не погодяться.

4. Прийміть рішення. Ось тепер дорослий може сказати: «Таким чином, рішення нашої проблеми полягає в ...». Потім визнайте, що це рішення! Дітей!, Сказавши: «Ви вирішили цю проблему».

5. Доведіть справу до кінця. Будьте готові провести з дітьми ще близько 10 хвилин після того, як рішення було досягнуто. Якщо між ними знову починаються проблеми, знову розгляньте процес прийняття рішення. Якщо, як здається, все в порядку, перевірте це, сказавши: «Чи працює рішення, яке ви придумали?».

6. Усвідомлення найбільш ймовірних наслідків. «Якщо ти будеш погано поводитися з сестрою, у неї буде все менше і менше бажання робити щось добре для тебе» - до подібних висновків із ситуацій вголос варто вдаватися, якщо діти сваряться дуже часто і вищеописані розбори польотів, - навіть при тому, що ви витратите на них багато часу, поставитеся до них серйозно і будете дійсно придумувати гарні і цікаві рішення - допомагають тільки ненадовго. Спробуйте глибше поринути з дітьми в філософію чужих почуттів і соціального спілкування, де компроміси і розуміння інших необхідні, інакше люди будуть постійно воювати один з одним з різного приводу.

Не вдавайтеся до даного кроку просто тому, що у вас немає часу / бажання розбиратися з цим питанням грамотно і / або пару раз у вас нічого не вийшло. Дітей необхідно вчити більш природним способом, - простими і зрозумілими, хоч і докладними кроками допомагаючи їм розібратися в собі, в проблемі, в інших, а не просто розповідати, як треба робити, і що вийде, якщо ви цього не зробите.


Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Декілька правил вибору столового сервізу

Декілька правил вибору столового сервізу

За визначенням, столові сервізи - це набори посуду, складені з...

Вибираємо дитяче комп'ютерне крісло

Вибираємо дитяче комп'ютерне крісло

Вибір дитячих меблів, зокрема комп'ютерних крісел, - відповідальний процес. Адже...

Прямая кухня от AL-BAgroup — мебель, в которой продумана каждая деталь

Прямая кухня от AL-BAgroup — мебель, в которой продумана каждая…

Прямой гарнитур — классический пример простой и компактной кухни. Замаскированная...

Вибір сучасних меблів для ванної кімнати

Вибір сучасних меблів для ванної кімнати

Сучасні меблі в ванну включають в себе десятки предметів абсолютно...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...