Якої жорсткості повинен бути матрац?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
матрацПерш за все матрац повинен бути зручним саме для вас. Серед різноманіття вибору матраців, кожна людина може знайти той, який підходить саме їй. Матраци бувають абсолютно різні: високі і низькі, пружинні і безпружинні, на основі як натуральних, так і штучних матеріалів.

Щодо жорсткості, то прийнято умовно виділяти 5 різних ступенів: м'яка, помірно м'яка, середньої жорсткості, помірно жорстка і жорстка (перераховані в порядку посилення жорсткості). До речі кажучи, нерідко конструкції матраців припускають наявність сторін різних жорсткостей. Тобто один і той же матрац може володіти двома ступенями жорсткості. Наприклад, з одного боку він може бути жорстким, з іншого - середньої жорсткості. Варіантів поєднання жорсткостей багато. Це досягається комбінацією різних матеріалів в складі конструкції матраца.

Кілька слів про вплив ступеня жорсткості на вартість

Запевняємо вас, що параметр жорсткості не робить на роздрібну вартість матраца практично ніякого впливу. Тут визначальним фактором скоріше буде натуральність матеріалів в основі матраца. Наприклад, з двох матраців однакової жорсткості на основі кокосового волокна і щільного поліуретану дорожчим буде кокосовий матрац, тому що вартість натуральної кокосової койри перевищує номінальну вартість штучного поліуретану. При цьому їх якісні характеристики можуть нічим не відрізнятися один від одного. Також зауважимо, що необов'язково покупка нового матраца повинна нанести вашому гаманцю непоправної шкоди. Можна купить матрас недорогий, але якісний і зберегти свою спину здоровою.

Який ортопедичний матрац краще вибрати?

Можна виділити три основних параметри при виборі матраца. Перш за все - вік людини. Принцип тут такий, чим старша людина, тим м'якше повинен бути матрац. Для дітей від 0 до 12 років рекомендуються жорсткі матраци, особливо це важливо на етапі раннього розвитку дитини (до 3-х років), тому що хребет в цьому віці тільки починає формуватися, і йому потрібно жорстка підтримка. Для підлітків від 15 років і молодих людей до 25 років також рекомендують жорсткі матраци або матраци середньої жорсткості. У цій віковій категорії, незважаючи на вже певну сформованість хребетного стовпа, йому також як і раніше потрібна максимальна підтримка, тому, якщо ви можете спати на жорсткій поверхні, краще віддати перевагу їй.

Для людей у віці від 25 до 47 років допустимим є будь-який тип жорсткості. Даній віковій групі необхідно орієнтуватися на інші критерії вибору, про них поговоримо нижче.

А для людей старше 47 років пріоритетом є комфорт. А найкомфортніше спати на м'якій поверхні.

Другий критерій вибору матраців - це вага сплячого. Чим більше у людини маса тіла, тим жорсткіше повинен бути матрац. Якщо ваша вага знаходиться в діапазоні від 40 до 60 кг, то з усіх матраців, які підходять за іншими критеріями, потрібно вибирати самий м'який. Для категорії людей від 60 до 90 кг параметр ваги не є визначальним. А ось для людей від 90 кг і вище дуже важливо вибрати найбільш жорсткий матрац.

Третій критерій вибору - наявність / відсутність хронічних захворювань хребта або болів в спині. Якщо у вас виявлено захворювання хребта або є больові відчуття в області спини або шиї, то вибір матраца найкраще буде обговорити з вашим лікарем. Звертаємо увагу, якщо у вас присутні болі в спині, дуже важливо в першу чергу звернутися за допомогою до лікаря, щоб встановити причину болю, а не намагатися самостійно вибрати ортопедичний матрац, сподіваючись на його цілющі властивості. Як правило, лікарі поряд з проходженням лікувальних процедур рекомендують купити матрац високого ступеня жорсткості.

Таким чином, в залежності від віку, ваги і стану здоров'я можна підібрати матрац, який буде підходити саме вам. Такий матрац забезпечить здоровий сон вночі, що дасть вам можливість відновити сили після трудового дня і збереже ваше безцінне здоров'я на довгі роки.

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як правильно підібрати штори. Поради

Як правильно підібрати штори. Поради

Для того щоб точно і красиво закінчити створений вами інтер'єр,...

Як облаштувати дачу?

Як облаштувати дачу?

Давно минули ті часи, коли розмір дачної ділянки становив всього...

Як правильно сервірувати стіл на Новий рік?

Як правильно сервірувати стіл на Новий рік?

Для дорослих людей не складно робити багато речей легко і...

Як зробити так, щоб у домі завжди був порядок?

Як зробити так, щоб у домі завжди був порядок?

У вас вдома хаос і ви не справляєтеся з усім,...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...