Вибираємо люстру. Основні вимоги

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Вибираємо люструНапевно кожен з нас при виборі люстр, настільних ламп або торшерів стикався з рекомендацією заводу-виробника про те, які типи ламп і з якими характеристиками необхідно використовувати в кожному конкретному світильнику. 

Як правило ці маркування зазначаються на упаковці світильника , як того вимагає ДСТУ. Але як бути, якщо світильник вам сподобався, а освітленості від нього недостатньо? У таких випадках або можна застосувати більш потужні лампи, або встановити додаткове освітлення у вигляді настінних бра або торшерів. Заміна ламп на більш потужні матиме два наслідки: перегрів електричної частини світильника і елементарна перевитрата електроенергії. І якщо з другим можна змиритися, то перше може привести, як до виведення з ладу самого світильника, так і до вельми сумних наслідків аж до пожежі. Тому не варто відразу встановлювати інші лампи, якщо ви вважаєте, що освітлення недостатньо. Іноді простіше і безпечніше або замінити сам світильник , попередньо визначивши його тип, дизайн і функціональне призначення, або придбати додаткове джерело світла у вигляді торшера або настінного бра . Тим самим ви, як мінімум убезпечите себе і свій будинок. А щоб допомогти Вам зробити правильний вибір, уникнути зайвих витрат, і захистити себе від простих помилок, ми пропонуємо вашій увазі цю статтю.

Отже, перше, з чого на наш погляд варто почати, це визначити завдання світильника: або це буде основне світло, або додаткове, призначення якого буде в підсвічуванні певних зон. Для цього необхідно знати тип приміщення і рід діяльності, який в ньому буде проводитися. Спрощена формула розрахунку освітлення пропонує на кожен квадратний метр площі 20 Ватт потужності при стандартній висоті стель в 2,5 метра. Це означає, що для кімнати в 19 квадратних метрів з висотою стелі в 2,5 метра вам буде потрібно світильник з мінімальною потужністю в 380 Ватт. І вже цю потужність можна розподіляти по площі.
Тобто можна помістити на стелі відповідну люстрыу altalusse Киев, або світильник меншої потужності, доповнивши його настінними бра або торшером . Варіації можуть бути різними. Такий метод підбору підходить для більшості типів громадських приміщень, ванних кімнат і санвузлів. Для останніх в цілях економії можна підібрати світильники з розрахунку 15 Ватт на кожний квадратний метр. Крім того треба пам'ятати, що світильники для ванних кімнат і санвузлів повинні бути вологозахищеними . Мінімальна ступінь вологостійкості для світильників в санвузол або ванну кімнату IP 65.

Наступне, що слід пам'ятати при виборі люстри, це куди буде направлений світло - вгору або вниз. Якщо плафони спрямовані вгору і люстра розрахована під звичайні лампи розжарювання, то необхідно дотримувати мінімальну відстань до стелі, яка, як правило, закладено в конструкцію. Не слід укорочувати ланцюг або обрізати штангу з метою економії висоти від підлоги, так як через три, чотири роки на стелі з'являться вицвілі місця. Однак цього можна уникнути, замінивши лампи розжарювання енергозберігаючими (люмінесцентними), які випускаються також з цоколями Е27, Е14, GU9 і GU10. Істотних відмінностей у ламп розжарювання і енергозберігаючих не так багато, але вони в деяких моментах можуть бути основними. Перше: люмінесцентна лампа не здатна дати м'який і затишний світ, як проста лампа розжарювання і тим самим підкреслити всю красу і багатство вашого інтер'єру. Друге: енергозберігаючу лампу можна використовувати для збільшення освітленості при помітному зменшенні енергоспоживання. Третє: люмінесцентні лампи не нагріваються так сильно, як звичайні лампи, але при заміні перше, треба завжди брати їх виключно за цоколь, щоб не пошкодити колбу.

І останній тип світильників , про який ми хочемо вам розповісти, це галогенні. Так їх називають по типу ламп, які в них застосовують. По суті це та ж лампа розжарювання, але в колбу такої лампи укладено буферний газ: пари галогенів. Галогенні лампи виготовляють під напругу 220 вольт і 12 вольт. В останньому випадку передбачено використання понижуючого трансформатора. Не вдаючись в подробиці і конструкцію, треба відзначити головну перевагу галогенних ламп - це їх компактність без втрат світлового потоку, що дає можливість дизайнерам виготовляти різноманітні світильники і плафони до них найхимерніших і оригінальних форм і розмірів. Головний недолік галогенних ламп - це надсильний нагрів колби. Заміна таких ламп після їх повного охолодження і виключно в стерильних рукавичках. В іншому випадку після включення лампа миттєво вийде з ладу. Головне ж достоїнство полягає в тому, що тільки з галогенними лампами можна оцінити все красу кришталевої люстри . Жодне інше джерело світла не передасть всю гру декоративних кришталевих елементів виробу.

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Вибираємо люстру. Основні вимоги

Вибираємо люстру. Основні вимоги

Напевно кожен з нас при виборі люстр, настільних ламп або...

Як вибрати фасад для кухні

Як вибрати фасад для кухні

При ремонті кухні, звичайно ж, всі намагаються купити кухню найвищої...

Чи потрібно вести сімейний бюджет

Чи потрібно вести сімейний бюджет

Напевно, кожна родина, хоч раз, стикалася з такою ситуацією, коли...

Кондиционер для белья: выбираем правильно

Кондиционер для белья: выбираем правильно

С изобретением автоматических стиральных машин ежедневная стирка стала не в...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...