Що зігріє автомобіль на морозі?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Що зігріє автомобіль на морозі?Зима, холодно, температура за бортом зашкалює уже за -20, автомобіль простояв три доби і не заводиться ... Замерз. А навіть якщо він раптом і запуститься, то запуск з серйозного мінуса піде йому явно не на користь, істотно скоротиться моторесурс.

Фахівці Центрального науково-дослідного автомобільного і автомоторного інституту стверджують, що один шоковий запуск при температурі від мінус 15 і нижче дорівнює за ступенем зносу двигуна 500-5000 кілометрів пробігу. Тому людину, яка любить свою машину, як правило, це не радує.

Так як же зробити, щоб наступного разу автомобіль все-таки запустився без проблем, а не здійснювати навколо нього танець з тросами, прикурювачем, «пускачем» та іншими шаманськими штуками? Насправді це нескладно, є кілька варіантів. Ставити машину в теплий гараж теж, звичайно, добре, але не всім доступно, і в рамках цієї статті обговорювати цей спосіб не будемо.

1. Паливний передпусковий обігрівач

Ця штука є простим котлом, який працює на паливі з бака автомобіля ( бензин або дизель ) і служить єдиній меті - розігріти двигун автомобіля. У дорогих машинах поважають клієнта і виробники встановлюють це штатно.

Плюси: автономний, ефективний. У деяких моделях можливий окремий обігрів салону авто. Можливий запуск з таймера, дистанційного пульта або телефону.

Мінуси: істотно збільшує витрату палива, вимогливий до якості палива, і тому простою і надійною конструкцією його називати не варто.

2. Електричний передпусковий обігрівач

Простий пристрій, що представляє собою по суті звичайний електронагрівач. Як у чайнику. Розігріває або масло, або антифриз - це залежить вже від конкретної моделі і для переважної більшості автокористувачів не особливо-то важливо. Експлуатаційно дуже простий - водій просто включає машину в розетку.

Плюси: дуже ефективний, надійний. Не споживає паливо з бака автомобіля.

Мінуси: підходить всім автомобілям, але не всім водіям, бо далеко не у кожного є можливість паркувати машину поблизу розеток мережі 220 вольт. Крім цього, як правило, не має можливості окремо обігрівати салон або запускатися з дистанційного пульта або телефону.

Треба зауважити, що бувають ще такі ж пристрої, що працюють від штатного акумулятора автомобіля, але всерйоз обговорювати їх ефективність не готовий, бо розігрів двигуна буде дуже несуттєвим, а акумулятор буде сильно розряджений. Що теж не сприяє легкому і комфортному запуску.

3. Сигналізації з дистанційним запуском автомобіля

Штука гарна й ефективна, але вимоглива до професіоналізму установника. Дозволяє запустити двигун машини, не виходячи з дому, простим натисканням кнопки. Деякі моделі можна «пробивати» сигналом на цілий кілометр. У більшості моделей є функція «запуск по температурі», що просто не дозволяє двигуну охолоджуватися нижче заданої температури.

Плюси: дуже ефективно, обігрівається відразу і салон авто.

Мінуси: суттєво (!!) Збільшує витрата палива, при установці блокуються деякі штатні протиугінні системи автомобіля , що найчастіше необхідно чимось компенсувати.

4. Акумулятори тепла

Це по суті простий термос, включений у систему охолодження автомобіля. Сам по собі він нічого не гріє, а всього лише дозволяє в межах власного обсягу утримувати тепло антифризу максимально довгий час.

Плюси: ммм ..., крім того, що енергоспоживання нуль, я достоїнств його не знаю.

Мінуси: двигун все одно охолоджується досить швидко. Через 7-8 годин стояння машини на морозі присутність даного агрегату ефекту не дає. А, ні, його наявність помітно - автомобіль до робочої температури нагрівається довше.

А взагалі, допитливий розум українського водія часто придумує досить кумедні способи набагато більш легкого та безпечного для двигуна зимового запуску: від паркування над люком каналізаційного колектора до паяльної лампи під машиною.


Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Вибираємо багажник для автомобіля

Вибираємо багажник для автомобіля

Спочатку, перед тим як купити багажник на дах автомобіля, необхідно...

Як вибрати і купити якісні чохли на автомобіль?

Як вибрати і купити якісні чохли на автомобіль?

Чохли для автомобіля часто вибираються відразу ж після покупки особистого...

Як купити автомобіль з пробігом дешево?

Як купити автомобіль з пробігом дешево?

Не у всіх є можливість купити новий автомобіль, який тільки...

Вибираємо болотохід

Вибираємо болотохід

Болотохід - оптимальний транспорт для важкодоступних місць, а також їзди...

Lotto-sport UA

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як купити БУ автомобіль і не пот…

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і...

Як зняти тонування автомобіля са…

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася...

Як вибрати кращий автомобільний …

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом...

Діагностика двигуна в автомобілі…

Діагностика двигуна в автомобілі...

Чи потрібна взагалі діагностика, а...

Як вибрати автомобільний відеоре…

Як вибрати автомобільний відеореєстратор...

Ви запитаєте, для чого платити...

Ремонт радіатора. У яких випадка…

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Грамотна підготовка та зберігання мотоцикла...

Як швидко і без аварій стати хор…

Як швидко і без аварій стати хорошим водієм?

Як важко проходить екзамен з...