Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.75 (6 Голосів)

БУ автомобільУ століття високих технологій, і прискореного життєвого ритму, прислів'я «Автомобіль - це не розкіш, а засіб пересування» міцно влилось в суспільстві. Попит на автомобілі з кожним роком зростає. Відповідно зростає і ринок купівлі - продажу автотранспорту. 

Також зараз стає популярним прокат автомобилей в Тбилиси, ця послуга для тих, кому автомобіль потрібен не завжди, а лише в певний час.

У зв'язку з цим люди, які бажають придбати автомобіль діляться на 2 категорії: ті хто любить відчувати «запах нової машини» у салоні автомобіля, і на тих хто слідує правилу: « новий автомобіль втрачає в ціні 20% по дорозі від автосалону до дому » і купують стару машину. Сьогодні поговоримо, як же не потрапити в халепу при виборі бу автомобіля. Визначимо 10 простих правил. Дотримуючись їх, ризик придбати битий автомобіль з темним минулим, знизиться в рази. Отже, перейдемо до справи. Яке ж перше правило?

Правило № 1. Ні в якому разі не купувати автомобілі у «перекупників»
У зв'язку з великим попитом на бу автомобілі, відповідно навколо цього бізнесу існує певна категорія людей, які живуть тим, що купують і тут же продають куплений автомобіль. У народі ця професія давно отримала назву «перекупник». Перекупник ніколи не продасть вам машину дешевше, ніж вона коштує. Його завдання купити машину дешевше і продати подорожче. Крім того, щоб заробити хороші гроші, перекупники, як правило, купують биті машини (через низьку вартість), усувають видимі прогалини в автомобілі (рихтування, перефарбування тощо) і виставляють на продаж. На автомобільному жаргоні це називається «фарбувати губи» автомобілю. Нещасний покупець, не просунутий у визначенні стану машини, купує горе-авто, і вже зовсім скоро в автомобілі починають вилазити «скелети» з темного минулого. Це може бути і кузов, і розбита ходова, і відпрацюваний давно двигун. Все це потребує неймовірних грошових вкладень в автомобіль, а відповідно радості від такої покупки виходить мало.

Правило № 2. Оминайте авторинки
Авторинки якраз і є те місце, де проводять свій час вищеописані перекупники. Як правило, на авторинку зібрана основна маса автомобілів, минуле яких може зіграти злий жарт з їх майбутнім господарем. Почніть пошуки з оголошень в газетах та інтернеті. Шанс знайти автомобіль з справжнім господарем, там набагато більший. До того ж перекупника можна відсіяти ще до процедури огляду машини. Завжди попередньо здзвонюйтесь і запитуйте хто господар машини? Скільки вона у нього у володінні? Увага: господарем автомобіля повинна бути та людина, якій ви телефонуєте або який буде показувати вам авто. У володінні автомобіль повинен знаходитися не менше року. Якщо людина, яка розповідає вам про авто або збирається показувати, каже що він кум, брат, сват, друг власника машини або що він господар машини менше року, сміливо можете його фільтрувати. Найімовірніше це перекупник, який або недавно купив автомобіль для перепродажу, або придбав його за дорученням, щоб не знімати з номерів і вселяти покупцям, що на машині він їздить вже дуже давно. Навіть якщо автомобіль перебуває в його володінні близько 3-4 місяців, це не показник. Автомобіль міг перебувати в затяжному ремонті після сильної аварії, що відповідно 100% позначиться на його подальшій працездатності.

Правило № 3. Уважно читайте документи на машину
Отже, ви знайшли автомобіль, який вас зацікавив. Поговорили з господарем. Домовилися про зустріч і огляд авто. Звичайно ж, ви призначили час і місце в світлий час доби.... Ми говоримо про це, бо є унікальні люди, які примудряються оглядати машини у вечірній час доби під штучним освітленням. Цього категорично не можна робити, тому що в такому випадку, є шанс не побачити який-небудь недолік по кузову, і потім шкодувати про це. Після зустрічі та первинного зовнішнього огляду машини, ви повинні в першу чергу перевірити документи, а саме: чи стоїть перед вами справжній господар автомобіля, а також відповідність кольору кузова в документах, кольором кузова на справді; правдивість наданих документів; коли машина була знята з обліку; коли була поставлена. Загляньте в самий початок технічного паспорта авто, прочитайте, де купувався автомобіль. Якщо він був привезений з-за кордону, то перевірте автентичність митних відміток. І якомога можна більше ставте питань продавцеві, паралельно звіряючи їх з тим, що написано в документах. Так у вас є більше шансів вивести його на чисту воду, якщо документи підроблені.

Правило № 4. Не беріть з собою завдатку
Ніколи не беріть з собою завдатку на перший огляд машини. У світі є певна група людей, яка володіє даром продажів. Продавець може розхвалити вам свій автомобіль так, що ви можете, впавши в пелену фантазій про швидке володіння чотирьох колісного друга, залишити завдаток. А вийшовши за ворота, вже про це пошкодувати. Тут грає роль психологія людини. Поки ти стоїш біля автомобіля, тобі здається що краще його в світі немає, але коли ти відходиш від нього і починаєш мислити тверезо, починають спливати недоліки, виявлені в авто і людина вже зовсім по-іншому дивиться на покупку. До того ж, таким способом, ви даєте собі фору подумати і порадитися з більш досвідченими автомобілістами. Можна подзвонити на якесь СТО і поговорити про слабкі місця обраної марки, а також дізнатися, чи важко здійснювати пошук автозапчастин на дану модель і уточнити ціни на технічне обслуговування. Розповіді продавця про те, що в нього через годину цю машину відірвуть з руками, нехай вас не лякають. Не ця, то буде друга. У такій справі поспіх - це зайве. Потім можна дуже сильно пошкодувати. Додому, за задатком з'їздити ніколи не пізно. А от забрати завдаток уже не вийде. Такі негласні правила на цьому ринку.

Правило № 5. Звіряйте номери кузова та двигуна із зазначеними в документах

Це правило одне з основних. Бажано взагалі запропонувати продавцеві проїхати на найближчий пост ДАІ і за символічну суму попросити інспекторів ДПС провести ретельний огляд автомобіля на достовірність усіх номерів. Як відомо номера на кузові і двигуні мають властивість перебиватися. Робиться це як правило на викрадених машинах. Самі ви, недосвідченим оком, можете цього не помітити. Якщо номери перебивалися, інспектор обов'язково скаже вам про це. Якщо ви купите автомобіль з перебитими номерами, згодом, ставлячи машину на облік, це може бути виявлено і у вас можуть виникнути проблеми. Крім того попросіть інспектора пробити авто по базі угону. Інспектори охоче йдуть на допомогу, відмови трапляються рідко і то у випадках, коли вони дуже зайняті на момент прохання.

Правило № 6. Перевірка підлоги під килимком
І от ви почали огляд машини. Обов'язково загляньте під килимки в салоні. Чи немає там слідів іржі або наявності води. Якщо такі є, це може говорити про проблеми з кузовом, через який просочується волога під час опадів.

Правило № 7. Звіряйте номера на вікнах
Ще одним помічником у визначенні автомобіля на «битий / не битий», є звірка цифр, позначених на вікнах. Кожне скло автомобіля, як правило, номер останньої цифри року виготовлення. Відповідно на всіх 4 бокових вікнах цифра повинна бути однакова. Якщо ж цифра на одному з вікон відрізняється, або сам автомобіль, приміром, 2004 року, а остання цифра на всіх вікнах 7 (тобто рік виготовлення вікон 2007), то даний автомобіль 95% ймовірності був битий, і вікна були замінені, на що вказує більш пізній рік виготовлення.

Правило № 8. Перевіряйте, чи не стерта гума на одній із сторін
Завдання покупця бу автомобіля, визначити, чи кузов авта після аварії чи ні. Машина могла бути сильно пошкоджена, відновлена ​​господарем і виставлена ​​на продаж. Для визначення такого кузова автомобіля, слід поглянути на провідну гуму. Якщо вона сильно стерта на одну із сторін, це є сигналом, що на даній машині неможливо виставити схід-розвал коліс через кривизну кузова. У таких випадках, колеса завжди будуть їздити криво, і першими від цього будуть страждати покришки, зношуючись на 80 швидше.

Правило № 9. Обов'язково проїдьтеся за кермом авто або хоча б попросіть щоб вас прокатали
Ми радимо вам призначати місце огляду автомобіля на вільному просторі, по якому можна проїхатися за кермом і не тільки проїхатися, але і розігнатися, а також промчати по вибоїнах і купинах. Тут вам слід прислухатися до поведінки машини. Гримить чи підвіска, шумить чи салон, не «смикається» чи машина під час розгону. Якщо ж проїхатися в авто не представляється можливим, то хоча б заведіть авто. Послухайте, як працює мотор. Навіть якщо ви нічого не розумієте в роботі двигунів, постояти з розумним виглядом не буде зайве. Загляньте під капот, огляньте двигун. Якщо вами буде виявлено, що двигун недавно вимитий, то це може свідчити про той факт що господар намагається сховати масляні плями, які бризкають з горловини мотора, а це говорить про швидкий капітальний ремонт двигуна.

Правило № 10. Віддавайте гроші за автомобіль в людних місцях
І нарешті, останнє правило. Не шукайте пригод, зустрічайтеся для передачі грошей у людних місцях. Ідеально, якщо ви заздалегідь, самостійно знайдете контору, де роблять договір купівлі продажу, і є можливість передати гроші продавцю через касовий апарат. Це знижує ризик того що вас стукнуть по голові і заберуть гроші, або зроблять з вами інше шахрайство. Те, що такі історії раніше не траплялися з вами або з вашими знайомими не дає гарантії, що ви не станете героєм чергової програми "Надзвичайна подія".

Отже, підіб'ємо підсумок: звичайно ризик в купівлі вживаного автомобіля є. Але якщо підійти до вибору автомобіля з головою і слідувати легко виконуваним вищенаведеним правилам, то скоріше всього запчастини на іномарки купувати не доведеться, і ви станете володарем відмінного авта, який вірно прослужить вам довгий термін.


Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Вибираємо багажник для автомобіля

Вибираємо багажник для автомобіля

Спочатку, перед тим як купити багажник на дах автомобіля, необхідно...

Що говорить колір автомобіля про характер його власника?

Що говорить колір автомобіля про характер його власника?

Всі ми різні. І в кожного свої погляди на речі,...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом зашкалює уже за -20, автомобіль...

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася досить давно. Спочатку тонування зустрічалася...

Lotto-sport UA

Переглянути коментарі:  
 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#11 Akigionick » 01.10.2018, 07:32

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-utilisation/
0 +−

Akigionick

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#10 Akigionick » 21.09.2018, 03:32

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/le-cialis-est-il-dangereux/
0 +−

Akigionick

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#9 Жека » 24.08.2018, 20:35

безкоштовні оголошення для транспорту https://avtodrom.ua/ AVTODROM.UA ніяких обмежень
0 +−

Жека

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#8 AGavainwaria » 17.08.2018, 20:19

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-effet/
0 +−

AGavainwaria

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#7 Balvin Loan Firm » 11.06.2018, 01:13

Ми пропонуємо кредит на 2%, для отримання додаткової інформації зв'яжіться з нами:
0 +−

Balvin Loan Firm

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#6 Олена » 31.05.2018, 12:05

До чого такі статьї? Найкращий спосіб - це нова машина. Є ьбагато варіантів, кредити, програми спеціальні. Так, треба постаратися, вивчити, поцікавитися. я отримала машину через автотак. Перед цим вагалася, але вічитала договір, рекомендувалася з нотаріусамі, потратила і звичайно гроші. але дузже скоро отримала свою машину. Нову машину.
−1 +−

Олена

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#5 Roma » 29.05.2018, 10:07

Правило 11, не покупайте б/у автомобиль :lol: Ну серьезно, сейчас столько возможностей взять новую машину. Кредиты, покупка через группы, рассрочки и т.п. Мне правда кредит не дали, потому что не устроен официально, потому я обратился в авто так, через них очень быстро оформил, правда есть там один нюанс, машину получил только через 3 мес. Но зато плачу умеренными платежами (всего 2,5 тыс в мес.), так что пора нам забывать про б/у
0 +−

Roma

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#4 rotSahar » 24.05.2018, 00:37

Работа кондитера — 6 часов. Таблица 2 – прочие расходы. Стоимость аренды: 5 000 руб. 100% Гарантия возврата денег! Ингредиенты нужны следующие : аппарат сладкой ваты на праздник
0 +−

rotSahar

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#3 Михайло » 14.05.2018, 10:06

Тема дійсно важлива. Поради вірні.
Варто ще пам'ятати що ЖОДНОМУ подавцю вірити не можна бо є брехня як свідома так і не свідома. Я оглянув вже більше 2 000 авто і в більшості продавці або не знають про свій товар правди або її замовчують.
Ще раджу торгуватись і торгуватись до "перемоги".
І саме важливе, про що я не втомлююсь казати на своїх курсах, саме дороге в автомобілі - КУЗОВ та ДОКУМЕНТИ. Якщо з документами хоч приблизно все зрозуміло, то з кузовом (каркасом) ситуація складніша. Він ОДНОРАЗОВИЙ і відновленню після ДТП не підлягає. Ще раз каркас життя спасти не зможе!
Кожен спеціаліст у своїй сфері. Ви ж не лікуєте самостійно зуби, хоча могли б в інтернеті багато інформації і методик)) Тому звертайтесь https://www.facebook.com/IsoTopCar/ консультація безкоштовнаВдал их Вам покупок.
@IsoTopCar
0 +−

Михайло

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#2 Дима » 15.03.2018, 09:42

16. да, сейчас тяжело с бушными машинами. Вроде продают с нормальны пробегом, приходишь смотреть, а машина убитая. Вот в прошлом году покупал машину, сначала хотел б/у, потому что на другую не было денег, так вот, приехал я в другой город посмотреть на киа с пробегом якобы 50 тыс, вот только стоило мне заглянуть в салон, как я сразу все понял. Сиденья вытертые, коврики оригинальные тоже потертые, там было явно тыщ 120. Короче я потом еще думал из европы пригнать, там все таки не отматывают пробег, а на 120 тыс машины живее, чем у нас на 30 тыс) Вобщем остановил свой выбор на Авто так. Минусом для меня было ожидание машины, в договоре не были прописаны конкретные даты получения, все зависело от выплат. Но меня привлекло то, что оформление быстрое, я сам мог регулировать оплаты и самое главное это доступные для моего карманы платежи. Получил в итоге машину через 4 мес, очень доволен. Новая машина никогда не сравнится с б/у, это очевидно
0 +−

Дима

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як купити БУ автомобіль і не пот…

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і...

Як зняти тонування автомобіля са…

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася...

Як вибрати кращий автомобільний …

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не...

Діагностика двигуна в автомобілі…

Діагностика двигуна в автомобілі...

Чи потрібна взагалі діагностика, а...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом...

Як вибрати автомобільний відеоре…

Як вибрати автомобільний відеореєстратор...

Ви запитаєте, для чого платити...

Ремонт радіатора. У яких випадка…

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій...

Як швидко і без аварій стати хор…

Як швидко і без аварій стати хорошим водієм?

Як важко проходить екзамен з...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Грамотна підготовка та зберігання мотоцикла...