Вибираємо автомийку правильно

Ручна контактна мийка
В Україні це найпоширеніший вид автомийок. По суті процесу мало чим відрізняється від «побутового» миття машини. Різниця лише в тому, що замість садових шлангів і лійок, побутових шампунів і старих рушників, на професійній мийці застосовують апарати високого тиску і спеціальні автошампуні з протиральними матеріалами.
Недоліки. «Людський фактор». Якість ручної контактної мийки безпосередньо залежить від старанності і акуратності мийників. А оскільки ця праця престижною і високооплачуваною не є, то і ставлення до роботи у персоналу відповідне. Та й в сезон, коли черги великі, мийники просто втомлюються, і у них не не має ні сил, ні часу «вилизувати» кожен автомобіль.
Ручна безконтактна (пінна) мийка
Мийки такого типу з'явилися у нас близько 10 років тому, але широкого розповсюдження все ще не отримали. Ключовою ланкою процесу тут виступає «пінопістолет», що генерує зі спеціальних «зарядів-таблеток» миючу піну, яка через розпилююче сопло наноситься зверху на кузов і колеса автмобиля, покриваючи машину цілком. Потім, через 3-7 хвилин витримки, піна змивається апаратом ВД і кузов висушується потужним «феном».
Недоліки. «Людський фактор» і «фактор бізнесу». Також як і на звичайній ручній мийці персонал може не повністю відмити і висушити автомобіль. Крім того у власників пінних мийок присутня спокуса економити на витратних матеріалах - «зарядах» для піногенератора, які відрізняються в ціні і якості.
Автоматична контактна (щіточна) мийка
Добре знайомі всім, але малопоширені у нас мийки. За своєю конструкцією автоматичні мийки бувають двох видів: «тунельного», де автомобіль закріплюється на «конвеєр» і проводиться вздовж всередині мийного комплексу, і «портальні», в яких автомобіль стоїть нерухомо, а над ним рухається П-подібна рамка з мийним обладнанням. Основним робочим елементом автоматичних контактних мийок є обертові щетинні валики, які протирають кузов. Також в процесі мийки через розпилювачі на кузов подаються миючі шампуні, вода, а в кінці відбувається підсушування «фенами»
Недоліки. «Бізнес-фактор». Щетинні валики автомийок є дорогим витратним матеріалом, на якому у власників є спокуса заощадити. Тим часом від стану щіток прямо залежить і якість самої мийки, і ступінь впливу на лакофарбове покриття кузова. Крім того, за своїми конструктивними особливостями автоматичні щіткові мийки дають поверхневий результат і вони не в змозі відмити бруд у важкодоступних місцях, таких як низи порогів, внутрішні поверхні колісних арок, сполуки молдингів, дзеркал і т.д.
Автоматична безконтактна мийка
Один з найпоширеніших, скажімо, в США і досить рідкісний у нас вид автомийок. Щодо організації процесу і конструкції така мийка близька до щіточної, але з однією суттєвою різницею - «вовняних» валиків тут немає і вони замінюються розпилювачами води під високим тиском.
Недоліки. Поверхневий «косметичний» результат, технічна неможливість ретельного видалення забруднень з важкодоступних місць. Для автомобілів, які мають проблеми з гумовими ущільнювачами дверей і багажника, висока небезпека потрапляння води всередину.
Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Як правильно вибрати дитяче автокрісло - відповідь на питання
Звичайні сидіння в автомобілі навряд чи захистять вашу дитину під...

Вибираємо автомийку правильно
Будь-який міський житель зараз має можливість помити свою машину мало...
загрузка...
Посилання по темі:
загрузка...