Вибираємо автомийку правильно

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Вибираємо автомийкуБудь-який міський житель зараз має можливість помити свою машину мало не на кожному перехресті. Але мийки бувають різні ... По своєму устаткуванню і технологічному процесові всі вони діляться на ручні і автоматичні, а також контактні (щіткові) і безконтактні. Кожен з чотирьох видів має свої переваги і недоліки, які варто враховувати, вибираючи місце, де мити машину.

Ручна контактна мийка

В Україні це найпоширеніший вид автомийок. По суті процесу мало чим відрізняється від «побутового» миття машини. Різниця лише в тому, що замість садових шлангів і лійок, побутових шампунів і старих рушників, на професійній мийці застосовують апарати високого тиску і спеціальні автошампуні з протиральними матеріалами.

Недоліки. «Людський фактор». Якість ручної контактної мийки безпосередньо залежить від старанності і акуратності мийників. А оскільки ця праця престижною і високооплачуваною не є, то і ставлення до роботи у персоналу відповідне. Та й в сезон, коли черги великі, мийники просто втомлюються, і у них не не має ні сил, ні часу «вилизувати» кожен автомобіль.

Ручна безконтактна (пінна) мийка

Мийки такого типу з'явилися у нас близько 10 років тому, але широкого розповсюдження все ще не отримали. Ключовою ланкою процесу тут виступає «пінопістолет», що генерує зі спеціальних «зарядів-таблеток» миючу піну, яка через розпилююче сопло наноситься зверху на кузов і колеса автмобиля, покриваючи машину цілком. Потім, через 3-7 хвилин витримки, піна змивається апаратом ВД і кузов висушується потужним «феном».

Недоліки. «Людський фактор» і «фактор бізнесу». Також як і на звичайній ручній мийці персонал може не повністю відмити і висушити автомобіль. Крім того у власників пінних мийок присутня спокуса економити на витратних матеріалах - «зарядах» для піногенератора, які відрізняються в ціні і якості.

Автоматична контактна (щіточна) мийка

Добре знайомі всім, але малопоширені у нас мийки. За своєю конструкцією автоматичні мийки бувають двох видів: «тунельного», де автомобіль закріплюється на «конвеєр» і проводиться вздовж всередині мийного комплексу, і «портальні», в яких автомобіль стоїть нерухомо, а над ним рухається П-подібна рамка з мийним обладнанням. Основним робочим елементом автоматичних контактних мийок є обертові щетинні валики, які протирають кузов. Також в процесі мийки через розпилювачі на кузов подаються миючі шампуні, вода, а в кінці відбувається підсушування «фенами» 

Недоліки. «Бізнес-фактор». Щетинні валики автомийок є дорогим витратним матеріалом, на якому у власників є спокуса заощадити. Тим часом від стану щіток прямо залежить і якість самої мийки, і ступінь впливу на лакофарбове покриття кузова. Крім того, за своїми конструктивними особливостями автоматичні щіткові мийки дають поверхневий результат і вони не в змозі відмити бруд у важкодоступних місцях, таких як низи порогів, внутрішні поверхні колісних арок, сполуки молдингів, дзеркал і т.д.

Автоматична безконтактна мийка
Один з найпоширеніших, скажімо, в США і досить рідкісний у нас вид автомийок. Щодо організації процесу і конструкції така мийка близька до щіточної, але з однією суттєвою різницею - «вовняних» валиків тут немає і вони замінюються розпилювачами води під високим тиском.

Недоліки. Поверхневий «косметичний» результат, технічна неможливість ретельного видалення забруднень з важкодоступних місць. Для автомобілів, які мають проблеми з гумовими ущільнювачами дверей і багажника, висока небезпека потрапляння води всередину.

Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Як вибрати автомагнітолу

Як вибрати автомагнітолу

На сьогоднішній день кожен автомобіль не обходиться без музичної аудіосистеми....

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і прискореного життєвого ритму, прислів'я «Автомобіль...

Вибираємо автомобільні диски

Вибираємо автомобільні диски

Вид розкішної і дорогої машини завжди приносить естетичне задоволення не...

Як вибрати автомобіль для дівчини

Як вибрати автомобіль для дівчини

Жінки при виборі автомобіля часто не замислюються про його технічні...

Lotto-sport UA

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як купити БУ автомобіль і не пот…

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і...

Як зняти тонування автомобіля са…

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася...

Як вибрати кращий автомобільний …

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом...

Діагностика двигуна в автомобілі…

Діагностика двигуна в автомобілі...

Чи потрібна взагалі діагностика, а...

Як вибрати автомобільний відеоре…

Як вибрати автомобільний відеореєстратор...

Ви запитаєте, для чого платити...

Ремонт радіатора. У яких випадка…

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій...

Як швидко і без аварій стати хор…

Як швидко і без аварій стати хорошим водієм?

Як важко проходить екзамен з...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Грамотна підготовка та зберігання мотоцикла...